מערך הדיור

מערך הדיור אקים חיפה הנו מסגרת שיקומית המיועדת לאנשים מגיל 21 עם פיגור שכלי ברמות שונות. במערך מתגוררים כיום 129 דיירים בבתי מגורים מטירת הכרמל בדרום דרך חיפה, קרית חיים ועד קרית-מוצקין בצפון.

במערך הדיור 13 דירות ושני הוסטלים, בהם מנהלים הדיירים אורח חיים עצמאי על פי יכולתם הם תחת השגחה ותמיכה של אנשי מקצוע. בכל מסגרת רמת ההשגחה שונה ומותאמת לרמת העצמאות של הדיירים.

אנו פועלים מתוך האמונה כי לכל אדם עם פיגור שכלי, הזכות לחיות, לגדול ולהתפתח בקהילתו הטבעית וכי לכל אדם עם פיגור שכלי צריכה להינתן האפשרות לממש את יכולותיו, כישוריו וזכויותיו ולבטא את ייחודיותו באופן מרבי. השירותים הניתנים במערך הדיור מותאמים לצרכיו ויכולותיו של הדייר, על מנת שיקבל את המענה ההולם ביותר את צרכיו ומתוך אמונה שכל אדם באשר הוא אדם יכול להמשיך ולהתפתח.

מטרת הצוות המלווה את הדיירים לסייע לכל אחד להתקדם בתחומי החיים השונים, לצמוח ולממש את הפוטנציאל האישי הגלום בכל אחד ואחד ובא לידי ביטוי בסדר היום של הדייר. סדר היום של הדיירים מורכב מעבודה- החל בשוק החופשי ועד לתעסוקה מוגנת- בשעות הבוקר ומפעילויות פנאי ענפות בשעות אחה"צ הכוללת: פעילות פנאי בקהילה: קולנוע, באולינג, הצגות ומופעים, בריכה ועוד. פעילות פנאי במועדון המופעל על ידי עמותת אקים חיפה ובו מעל ל-20 חוגים ביניהם: קולנוע, מחשבים, טניס, כדורסל, קרמיקה, צילום ועוד ועוד.

תכניות הקידום האישיות של הדיירים מרוכזות על ידי רכזת תכניות קידום והעובדים הסוציאליים כאשר צוות רב תחומי מופקד על הפעלתם. בתכניות הקידום מקבל הדייר מענה לצרכיו בכל תחומי חייו החל מתחום הבריאות, דרך מיומנויות יום יום ועד למימוש עצמי.

למידע נוסף